קבלת אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית

משרד עו"ד עמרי אזולאי מנוסה בייעוץ וטיפול בלקוחות רבים אותם ליווה בהצלחה בתהליך קבלת אזרחות ישראלית. עו"ד אזולאי בקיא בכל רזי חוק האזרחות ונוהל הטיפול בבקשת התאזרחות במשרד הפנים. בהתאם לכך, ביכולתו להתוות את הדרך המיטבית לקבלת האזרחות, כמו גם להתמודד עם הבעיות השונות שעלולות לצוץ במהלכה.

קרא עוד »
עורך דין משרד הפנים, עורך דין מנהלי, אזרחות ישראלית

חיים משותפים משרד הפנים

בישראל פועלת הוועדה הבינמשרדית לעניינים הומניטאריים. תפקידה של ועדה מיוחדת זאת הינו לבחון את אותם מקרים חריגים וייחודיים, המצדיקים קבלת מעמד לאזרחים זרים מטעמים הומניטאריים, ואף לאשר מעמד בישראל לרבות מעמד תושב קבע. הוועדה הבינמשרדית פועלת כוועדה מייעצת למנכ"ל רשות האוכלוסין ההגירה ומעברי הגבול בבחינת בקשות שונות למתן מעמד בישראל.

קרא עוד »
הסדרת מעמד לזרים - עורך דין לענייני הגירה

הסדרת מעמד לזרים – עורך דין לענייני הגירה

בישראל פועלת הוועדה הבינמשרדית לעניינים הומניטאריים. תפקידה של ועדה מיוחדת זאת הינו לבחון את אותם מקרים חריגים וייחודיים, המצדיקים קבלת מעמד לאזרחים זרים מטעמים הומניטאריים, ואף לאשר מעמד בישראל לרבות מעמד תושב קבע. הוועדה הבינמשרדית פועלת כוועדה מייעצת למנכ"ל רשות האוכלוסין ההגירה ומעברי הגבול בבחינת בקשות שונות למתן מעמד בישראל.

קרא עוד »
נישואים אזרחיים

נישואים אזרחיים

סוגיית הנישואים האזרחיים בישראל היא סוגיה עתיקת יומין, בעלת השפעות דתיות, פוליטיות ובירוקרטיות, כאשר למעשה מדינת ישראל מכירה ברבנות כסמכות היחידה להשיא ולהתיר קשרי נישואין בישראל.

מאחר והרבנות אינה פותחת את דלתה בפני כל מבקש ולמעשה מתנה את הליך הנישואין ואישורו בעבור זוגות מעורבים כאשר שני בני הזוג מן הדת היהודית בלבד (לצד קשיים נקודתיים נוספים דוגמת נישואי כהן לגרושה) נאלצים זוגות ישראלים במעמדות שונים לחפש פתרונות למיסוד הקשר ולהינשא במדינות זרות.

פתרון זה הוא פתרון חד צדי אשר מאפשר לאזרחים ישראלים להינשא ולהירשם כנשואים במסלול עוקף רבנות, אולם במידה ויעמדו בפני ההחלטה להתגרש ייאלצו לעשות זאת במסגרת בית הדין הרבני.

אזרח ישראלי אשר נישא בחו"ל מחויב להתייצב בפני רשויות המדינה ולהצהיר על מעמדו החדש, לרבות אסמכתאות רלוונטיות, ולהירשם במרשם האוכלוסין בסטאטוס החדש.

שינוי זה גם עשוי לשרת את המצהיר לצורך היכרות בסטאטוס שלו כנשוי לצורך מיצוי זכויות המדינה בתחומים שונים.

רישום נישואים אזרחיים בישראל לא תמיד היה אפשרי ובעבר לא ניתן היה להירשם כנשואים במרשם האוכלוסין שלא כנגד תעודת נישואין מן הרבנות.

עם השנים ובזכות פסיקת בית המשפט העליון נקבע כי רישום נישואים אזרחיים אשר התקיימו במדינה זרה הוא רישום דקלרטיבי- הווה אומר רישום הצהרתי בלבד שאינו מחייב את רשויות המדינה להכיר בערך הנישואים על פי מעמד ומצב בני הזוג כי אם הכרה בירוקרטית ורישומית בלבד.

על פי החלטה זו ובהתאם להחלטה רשאים זוגות ישראלים חד מיניים, בני דתות שונות או מסורבי חיצון על ידי הרבנות מסיבות שונות להינשא במדינות זרות ולהירשם במדינת ישראל כנשואים באמצעות תהליך הצהרתי ובירוקרטי קצר.

קראו גם על:

יחד עם זאת, בשל רגישות הנושא, קיימים לא מעט מקרים בהם הזוג אשר נישא במדינה זרה סורב לרישום חוקי של הנישואים בישראל מסיבות שונות.

מקרים אלו עשויים להתרחש בנסיבות שונות בניהן:

  • אחד מבני הזוג אינו תושב ישראל– במקרים בהם אחד מבני הזוג אינו תושב מדינת ישראל ואינו בעל אזרחות ישראלית הנישואים האזרחיים לא יאושרו באופן אוטומטי ומשרד הפנים ייתן את הדעת על מעמד התושב הזר ודרכי ההסדרה שלו.
  • הטלת ספק בכנות הקשר– בכל מקרה בה יעלה חשד כי הנישואים התקיימו לצורך תועלת אישית, לצרכי הסדרת מעמד, אזרחו או כל טובת הנאה למי מבני הזוג. במקרה כזה רשאית המדינה להעמיד לחקירה את בני הזוג, לבחון את הזוגיות בפועל באמצעות תשאול מקיף ולקבל החלטה בהתאם.
  • הצגת רישום לא תקין– לצורך רישום נישואים אזרחיים שהתקיימו בחו"ל החוק דורש תעודת נישואין תקפה ורלוונטית- מתורגמת משפת המקור לעברית וחתומה על ידי נוטריון. בכל מקרה בו קיים חשש כי לא התקיימו נישואים רשמיים בחו"ל בשל מסמכים לא מספקים או שגיאה במסמכים המתועדים הרישום לנישואים אזרחיים בישראל יסורב.

חשוב לדעת כי החלטות פקידי המוסד למרשם אוכלוסין כמו גם פקידי משרד הפנים כפופות לחוקי מדינת ישראל ולעקרונות המובילים אותם.

למרות הקושי הבירוקרטי אנו מאמינים כי לכל אדם, בכל מעמד ומכל מין הזכות לבוא בברית הזוגיות עם מי שאהבה נפשו ולהקים בית על פי ערכיו.

בכל מקרה של סירוב הכרה בקיום נישואים אזרחיים נוכל לסייע באמצעות פניה לרשויות הרלוונטיות, איתור מסמכים בארץ ובחו"ל, תרגום והחתמת נוטריון והסדרת מעמד נישואים אזרחיים כחוק.

משרדנו מציג ניסיון רב ומתמחה בהסדרת מעמד בני זוג זרים, השגת אשרות שהיה חוקיות לעובדים זרים, ספורטאים, בני/בנות זוג של ישראלים ואחרים, ביטול החלטות משרד הפנים אל מול מערכת המשפט, הגשה, ניהול וייצוג בעררים וערעורים בכל הערכאות המשפטיות בישראל.